loading...

שרית חדד

זמרת. יוצרת.

מהזמרות המצליחות ביותר בישראל עם עשרים שנות קריירה, 22 אלבומים, אלפי הופעות, שיתופי פעולה, עשרות תארים וזכיות שהופכים אותה לאחת המוסיקאיות הגדולות בתרבות הישראלית.

כבר בגיל 10 השתתפה חדד בפסטיבל כישרונות צעירים כשניגנה על פסנתר. השופטים בתחרות כתבו שיש לה פוטנציאל גדול כפסנתרנית אף על פי שאינה קוראת תווים. חדד למדה בעצמה לנגן על גיטרה, פסנתר, דרבוקה ואקורדיון. בגיל 15 הצטרפה ללהקת צעירי חדרה ובאחת מהופעותיה של הלהקה בנתניה נכח האמרגן אבי גואטה. הוא התרשם מקולה המיוחד והחתים אותה על חוזה הקלטות.

 

את הקריירה המוסיקלית הרשמית שלה החלה בשנת 1995, בעודה בת 16 הוציאה לחנויות את אלבום הבכורה "ניצוץ החיים" שכלל בין היתר את הלהיט "שלום חבר" – דואט עם שריף. האלבום מכר למעלה מ- 80 אלף עותקים והקריירה של חדד החלה לנסוק. כשנה לאחר מכן הקליטה את האלבום "הופעה חיה בצרפת", אלבום שהמשיך לקדם את מעמדה בז'אנר המזרחי. ב-1997 יצא אלבומה השלישי "הדרך שבחרתי", המתאפיין בסגנון מזרחי והפופולריות של הזמרת הצעירה המשיכה להתעצם. באותה התקופה, סולן להקת טיפקס, קובי אוז וחדד ביצעו בשיתוף פעולה את הדואט "למה הלכת ממנו". השיר הפך ללהיט ענק וחשף את חדד לקהל הרחב בישראל. בסתיו 1997 חדד הופיעה כחודש בממלכת ירדן תחת זהות בדויה עקב הרגישות ביחסים בין המדינות, והוציאה שם תקליט בערבית שהפך להצלחה גדולה בירדן ובמדינות ערב, אף על פי שאינה דוברת את השפה. ב-1998 יצא אלבומה החמישי "חוק החיים" אשר הביא עימו את הפריצה הגדולה בזכות הלהיט "הכל סגור". באותה השנה השתתפה חדד בפסטיגל חנוכה עם השיר "חברים בכל מיני צבעים" שזכה במקום השני.

 

בשנת 1999 יצא אלבומה השישי "כמו סינדרלה" שהגיע למעמד פלטינה כפולה וכלל את הלהיטים "כמו סינדרלה", "הייתי בגן עדן" ו"כשאני איתך אני כמו דג" (דואט נוסף עם טיפקס). בנוסף, חדדהופיעה לראשונה בהיכל התרבות בתל אביב בעודה בת 21 בלבד, במופע שתועד על גבי דיסק ו-DVD. היא זכתה בתואר "זמרת השנה" בטקס "אנשי השנה", בשבועוני הנוער ובתחנות הרדיו השונות. באותה השנה יצא אלבומה השביעי "מגה מיקס" לאור הצלחתו של האלבום "כמו סינדרלה" ולאחר מכן יצא האלבום השמיני המכיל את ההופעה בהיכל התרבות. בסוף אותה השנה טסה חדד לסיבוב הופעות בארה"ב לרגל חגיגות המילניום.

 

בתחילת שנות האלפיים המשיכה לבסס את מעמדה כזמרת המצליחה בישראל עם אלבומים כמו "לעשות מה שבא לי" ו"אשליות מתוקות", שנחשב עד היום לאחד האלבומים הנמכרים ביותר בישראל עם מכירות של 175,000 עותקים וכלל את הלהיטים "יאללה לך הביתה מוטי" ו"כשהלב בוכה" ("שמע ישראל").

בשנת 2002 ייצגה חדד את ישראל בתחרות האירוויזיון עם השיר "נדליק ביחד נר" והגיעה אל המקום ה-12. במקביל לתחרות הוציאה את האלבום המצליח "ילדה של אהבה" ובו הלהיטים "אתה תותח" ו"לראות את הכאב".

גם האלבומים "רק אהבה תביא אהבה", "חגיגה", "מיס מיוזיק", "זה ששומר עליי" הצליחו והניבו להיטי ענק.

בשנת-2008 הוציאה חדד לראשונה אלבום אוסף כפול עם שירים קצביים ושקטים.

בשנת 2009 הוציאה לאור את האלבום "מרוץ החיים" מתוכו בלטו בעיקר הסינגלים "מקודשת", "אהבה בתוכי" ושיר הנושא.

את העשור הנוכחי פתחה חדד עם האלבום "20" אשר כלל בתוכו 20 שירים ואת הלהיטים – "Do you love me", "מאחלת לך" ו"סוף שבוע בפריז" והגיע במהרה למעמד אלבום פלטינה.

בשנת 2012 השתתפה כמנטורית בתוכנית "The Voice" וזכתה ביחד עם קטלין רייטר במקום הראשון.

בשנת 2013 שימשה כמנטורית גם בעונתה השנייה של תוכנית הריאליטי "The Voice" ושיחררה את האלבום "ימים של שמחה – חלק א" המכיל 17 רצועות של שירים שקטים לצד קצביים.

בשנת 2015 הפתיעה חדד את מעריציה והשיקה אלבום חדש ו22 במספר הנושא את שמה ובחודש מרץ החל סיבוב ההופעות בעקבותיו. המופע החדש גרף אינסוף מחמאות ובצדק, המופע של חדד משקף את יכולותיה הבלעדיות ואת רפרוטאר השירים האינסופי שכל בית בישראל מכיר.

בסיבוב ההופעות הנוכחי משלבת חדד בין להיטיה מכל הזמנים, כולל חזרה למקורות עם שירים מימיה הראשונים לצד שירים מהאלבום החדש כמו: 'חיכיתי לו' שהפך ללהיט גדול, 'לילה לילה', 'מימי' ועוד. במופע חדד מפגינה ביכולותיה המדהימות בנגינה בכלים שונים, כולל בפסנתר לראשונה בקריירה ארוכת השנים שלה.

 

עשרת שירי חובה / שירים בפסקול הישראלי: כשהלב בוכה, מירוץ החיים, געגועים, אור כוכב, אבא, קרוסלה, מאחלת לך, תחזרי, חגיגה, מקודשת

הופעות קרובות של שרית חדד